בשמים לנשים, לגברים, unisex?

Envoutant e scatolaEnvoutant e scatola

בעולם הבשמים, שהוא (עדיין) חלק מתעשיית האופנה ישנה מחלוקת עקרונית האם נכונה ההבחנה בין בשמים לגברים לבין בשמים לנשים. ויכוח לגיטימי בעידן של שוויון זכויות בין המינים.

חסידי השוויון יטענו שבושם הוא בושם וריח טוב הוא ריח טוב בין אם על אישה ובין אם על גבר. חסידי ההפרדה יטענו שבושם הוא חלק מאופנה וכמו שיש אופנה לנשים ואופנה לגברים, כך יש להבחין בין בשמים לגברים ובשמים לנשים. יתרה מזו, הם גם יטענו שבושם הוא לא רק משלים הופעה (אופנתית) אלא גם מבטא את האישיות של מי שנושא אותו ומגדר הוא אחד המרכיבים באישיות.

בין שני "המחנות הנצים" ישנו עוד מחנה קטנטן שדוגל בשויון זכויות מלא בין נשים לגברים ומאמין בבשמים שמתאימים לשני המינים גם יחד – בשמי ה-unisex. בשמים אלה, לרוב נמנעים מאמירה ברורה באשר לזהות המינית ויכולים אכן להתאים לרוב הנשים והגברים – במיוחד אם אינם מחפשים אמירה מגדרית ברורה. אז האם בשמי ה-unisex, כמו למשל Calvin Klein CK2 או כמו אלה שתמצאו בחנות שלנו, כאן באתר, שאמורים להתאים גם לנשים וגם לגברים הם סוג של פשרה בין שני המחנות? אם נשים לובשות חליפות מחוייטות (נשיות) אז יש בכך מקום גם לתחום "אפור" שאינו במובהק נשי או גברי?